Kogo warto poradzić się przy kredycie?

stux / Pixabay

Decyzja o zaciągnięciu kredytu zawsze powinna być poprzedzona dokładną analizą możliwości finansowych. Nieodpowiedzialne pożyczanie pieniędzy, czy to w bankach czy w innych instytucjach finansowych może skończyć się popadnięciem w spiralę długów, która jest równią pochyłą w kierunku bankructwa. Przed błędnymi decyzjami finansowymi może uchronić zaciągnięcie porady u specjalisty.


U kogo zaciągać porad na temat kredytów?

Wiele osób w kwestii domowych finansów radzi się krewnych i znajomych. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli osoby te nie mają wykształcenia zdobytego na kierunkach ekonomicznych. Najlepszym adresem pod którym można uzyskać konkretne porady przy kredycie są doradcy finansowi.

W jakim zakresie można uzyskać poradę?

Poradę u doświadczonego finansisty można uzyskać zarówno jeżeli chodzi o najlepszy rodzaj zaciąganej pożyczki (czy ma to być na przykład kredyt konsumencki czy celowa pożyczka) jak i na temat tego w jakim banku dany kredyt będzie najbardziej opłacalny. Doradca kredytowy pomoże również wypełnić niezbędne dokumenty oraz będzie towarzyszył swojemu klientowi podczas całej drogi zaciągania pożyczki.

Doradztwo tylko przed kredytem?

W sprawach finansowych warto konsultować się ze specjalistami cały czas, nie tylko na etapie zaciągania pożyczki. W późniejszym czasie można skorzystać z ich porad na przykład podczas podejmowania decyzji odnoście przyspieszonej spłaty zaciągniętych rat. Dobry doradca finansowy potrafi zmniejszyć koszty kredytu nawet o kilkanaście procent.