Jak kredyt na rozpoczęcie działalności pomaga w biznesie?

velikorodov94 / Pixabay

Pragnienia niezależności finansowej, czyli prowadzenia własnej firmy często pozostają w sferze marzeń… właśnie przez brak niezależności finansowej. Gdy nie mamy kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej, nie musimy załamywać rąk – od tego są kredyty!


Jak sfinansować otwarcie działalności

Aby wynająć lokal pod firmę, wyposażyć go, zakupić niezbędny sprzęt i ewentualnie zatrudnić pracowników, potrzebujemy kapitału. Jeśli nie mamy go w postaci prywatnych pieniędzy odłożonych w banku, co byłoby najlepszą opcją, postarajmy się o pożyczkę lub kredyt. Kredyt na sfinansowanie działalności gospodarczej jest relatywnie tańszy niż pożyczka, jednak kredyt zawsze jest na coś konkretnego, podczas gdy pożyczkę możemy zaciągnąć na dowolny cel.

Czy kredyty pomagają w biznesie?

Gdyby nie kredytowanie działalności gospodarczej, wiele firm nie miałoby dziś racji bytu. Nic w tym dziwnego – założenie działalności to nakłady finansowe rzędu kilkudziesięciu tysięcy, do nawet setek tysięcy na start. Nic dziwnego, że mało kto posiada tyle kapitału w banku, by sfinansować swoje marzenia o własnej firmie.

Czy warto wziąć kredyt na start działalności?

Kredyt na start biznesu to zawsze ryzykowna sprawa, bo nigdy nie mamy pewności, czy się nam zwróci. Dlatego podstawą do osiągnięcia sukcesu przy pomocy kredytu jest dobry biznesplan oparty na realnych założeniach, bardziej krytyczny niż zakładający „jakoś to będzie”. Gdy już uda się wziąć kredyt i otworzyć firmę – musimy zakasać rękawy i zrobić wszystko, by inwestycja zaczęła się zwracać!