Co trzeba wiedzieć o sprzedaży złomu?

Sprzedaż złomu to sposób na regularne dochody dla wielu osób. Warto wiedzieć, co jest złomem i jak można go wykorzystać. Co warto wiedzieć o sprzedaży złomu?

Co to jest złom?

Złomem określane są materiały, które mogą zostać poddane ponownej obróbce poprzez stopienie i wykorzystanie do wykonania innego przedmiotu. Do złomu zalicza się:
– elementy konstrukcyjne,
– wyeksploatowane samochody,
– metalowe odpady produkcyjne,
– maszyny, urządzenia oraz ich części.

Czego nie można sprzedać na złomie?

Sprzedaż złomu nie obejmuje wszystkich metalowych przedmiotów. Sprzedający musi mieć świadomość, że nie sprzeda monet, które aktualnie są w obiegu. Również sprzedaż znaków drogowych jest niedozwolona. Tory oraz trakcje kolejowe również nie zostaną przyjęte do skupu.

Sprzedający, który nie jest w stanie udowodnić, że towar zdobył w legalny sposób, również musi liczyć się z odmową kupna tych towarów.

Co warto oddać na złom?

Trzeba wiedzieć, że nie każdy metal osiąga w skupie taką samą cenę. Sprzedaż złomu dzieli się na ciężką i lekką. Złom ciężki to grube rury, pręty zbrojeniowe czy elementy architektoniczne. Złom lekki nie przekracza 4 mm. Aktualne ceny możecie sprawdzić pod adresem http://miliomet.pl/cennik/

Sprzedając złom ze stali szybkotnącej można uzyskać cenę 9-12 zł/ kg. Najdroższym materiałem jest cyna. Tutaj można otrzymać nawet 85 zł/kg.

Sprzedaż złomu może okazać się dochodowym zajęciem. Warto również wspomnieć o pozytywnym wpływie na środowisko. Złom, który zostanie poddany recyclingowi, nie zaśmieca naszej planety. Zostaje ponownie wykorzystany. Dzięki temu zmniejsza się zanieczyszczenie planety.