Na co zwrócić uwagę zaciągając kredyt?

NikolayFrolochkin / Pixabay

Kredyty to coraz powszechniejsze źródło finansowania. Co gorsze, przy pomocy kredytów coraz więcej osób finansuje nie tylko inwestycje mające przynieść w przyszłości kilkukrotny zysk, ale także bieżące wydatki. Najnowsze dane analityków finansowych wskazują również na zwiększone zapotrzebowanie na kredyty konsolidacyjne. O czym pamiętać aby nie dać się wpuścić w kredytową pułapkę?


Ocena własnych możliwości finansowych

Zaciągając pożyczkę, bez względu na jej wysokość, długość okresu kredytowania czy cel na jaki jest zaciągana, należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową. Jeżeli z góry wiadomo, że bieżące środki finansowe nie wystarczą na regularne spłacanie rat, wówczas decyzję o pożyczce należy odłożyć.

Wybór najlepszej oferty – porady przy kredycie

Starając się o kredyt nie warto decydować się na pierwszą ofertę z brzegu. Dobrze jest wybrać się do doradcy finansowego, który wskaże najlepsze rozwiązania dostępne w danej chwili. Może okazać się bowiem że w innym banku oprocentowanie tego samego kredytu będzie niższe.

Uwaga na drobny druczek na umowach

Największym przekleństwem wszystkich kredytobiorców do niedawna były ustępy na umowach zapisane małym druczkiem, w których kryły się dodatkowe opłaty. na szczęście kwestia ta została rozstrzygnięta przepisami prawa – obecnie banki mają obowiązek poinformować klienta o całkowitym koszcie kredytu. Zapisy umowy muszą być czytelne jeżeli klient czegoś nie rozumie, wówczas pod żadnym pozorem nie powinien podpisywać umowy, gdyż może to być niekorzystne dla niego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*