Jak przebiega zabieg mezoterapii?

rawpixel / Pixabay

W zależności od tego, w jakim celu decydujemy się na mezoterapię w głąb skóry właściwej będą wprowadzane odpowiednie preparaty lecznicze dające pożądane efekty. Najpopularniejszą substancją jest kwas hialuronowy, który dzięki temu, że wypełnia przestrzenie międzykomórkowe skutecznie redukuje zmarszczki. W przypadku stosowania mezoterapii w celu poprawy porostu włosów bardzo często wykorzystuje się dekspantenol. Jeszcze inne substancje będą stosowane w przypadku leczenia urazów czy zmniejszania bólu.

Szerokie zastosowanie

Zastosowanie mezoterapii już na chwile obecną jest bardzo szerokie. Jej głównym celem jest rewitalizacja oraz nadanie młodszego wyglądu skórze. Oprócz tego mezoterapia pomaga uzupełniać niedobory poszczególnych witamin czy też substancji mineralnych. Jej dużym atutem jest to, że substancje aktywne podawane są bezpośrednio w głąb skóry, co zdecydowanie zmniejsza obciążenie wątroby czy nerek w przypadku podawania preparatów doustnie.

Likwidacja napięcia

Mezoterapia bardzo dobrze sprawdza się w przypadku leczenia nerwobóli czy likwidowaniu nadmiernego napięcia mięśniowego. Ponadto idealnie nadaje się do usuwania przebarwień czy też zmarszczek dzięki temu, że poprawia mikrokrążenie wpływając również stymulująco na produkcję włókien kolagenowych. Znalazła ona zastosowanie także i w zabiegach wyszczuplających wspomagając rozbijanie podskórnych komórek tłuszczowych. Każdy, kto będzie chciał poprawić wygląd swojej skóry i zdecydowanie ją odżywić znajdzie zabieg, który w pełni spełni jego oczekiwania i da zadawalające efekty.

www: mezoterapia.pl/cennik-2/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*