Czym zajmuje się radca prawny?

W nomenklaturze prawniczej istotnie bardzo łatwo można się zgubić. Tym samym wielu klientów, którzy poszukują pomocy prawnej tak naprawdę nie mają pojęcia, do jakiego specjalisty z danej dziedziny prawa należy się udać. Często wybieraną osobą jest między innymi radca prawny. Zatem jaki jest dokładnie zakres obowiązków takiego specjalisty oraz kiedy powinniśmy się do niego udać?

Kim jest radca prawny?

Jest to osoba, która zajmuje się między innymi doradztwem prawnym i reprezentowaniem klientów przed sądami, jak również sporządzaniem dokumentacji czy też projektów. Od 2015 roku radcy prawni uzyskali takie same kompetencje oraz umocowanie, jak adwokaci.

Kiedy radca prawny może nam pomóc?

Należy wiedzieć, że radcy prawni prowadzą obsługę prawną dla firm, jak również urzędów administracji oraz instytucji publicznych. Dodatkowo jeżeli jesteśmy osobą fizyczną, również możemy skorzystać z takich usług nie tylko podczas konieczności stworzenia odpowiedniej dokumentacji, ale także jeżeli istnieje konieczność reprezentowania naszej osoby przed sądem. Dodatkowo taki specjalista może nam pomóc w przypadku:
– rozwodu i podziału majątku,
– spraw spadkowych,
– nieruchomości,
– prawa pracy.

Jak wybrać najlepszego specjalistę?

Zdecydowanie na rynku jest coraz więcej radców prawnych i tym samym wiele osób ma bardzo poważny problem z wyborem odpowiedniej osoby. Warto pamiętać, że jeżeli nasz problem jest naprawdę złożony, powinniśmy wybrać jedną z najlepszych osób w tej okolicy. Doskonałym rozwiązaniem jest radca prawny z polecenia lub też taki, który ma bardzo dużą wiedzę oraz doświadczenie. Tylko dzięki temu możemy być pewni, że nasz problem zostanie szybko i skutecznie rozwiązany.