Czy fundamenty to tylko beton?

Budując dom, warto zwrócić uwagę na każdy etap jego powstania. Jeśli nie robimy tego samodzielnie, to i tak warto to robić. Moment tworzenia beli zbrojeniowych, które później zalewa się betonem, następnie murowanie fundamentów i ich ocieplanie oraz ochrona przed wilgocią to tylko początek drogi, która odmieni nasze życie. Jaką w tym wszystko funkcję spełnia folia kubełkowa? Czy jest niezbędnym elementem przy budowie fundamentów?

Etapy budowy fundamentów

O ile budowa fundamentów jest czynnością stosunkowo prostą, jednakże żmudną, warto zachować podstawowe elementy składające się na cały proces powstawania dobrych jakościowo fundamentów, które będą dom izolować od niekorzystnych warunków zewnętrznych, a nie je pogłębiać. Pierwszą rzeczą jest izolacja pozioma, która sprawia, że wilgotność przedostająca się do fundamentów z ziemi nie wejdzie na ściany. Drugą rzeczą jest pionowa izolacja, która doskonale oddziela fundamenty od niekorzystnych warunków panujących na zewnątrz. Folia o powierzchni kubełkowej to doskonały izolat, który wykorzystany na zewnętrznej ścianie fundamentów doskonale spełni swoje zadanie. Folie znajdziecie na https://www.robelit.pl/folie-53.html.

Właściwości folii kubełkowej

Folia tego rodzaju jest stosunkowo ciężka i wytrzymała, dzięki czemu jej izolacyjność nie zostanie zredukowana przez przypadkowe uszkodzenia, które mogą wystąpić chociażby w trakcie dalszego wznoszenia ścian. Oprócz oczywistej izolacji przed wilgocią materiał ten doskonale izoluj termicznie, zapewniając fundamentom dodatkową, bardzo istotną ochronę. Wysoka wytrzymałość mechaniczna folii sprawia, że jej montaż i usytuowanie jest dziecinnie proste, dlatego też warto skorzystać z jej dobrodziejstw.